O mně

Jaké hodnoty vyznáváte, jaké předáváte dětem? Mezi ty mé jednoznačně patří svoboda a respekt ve všech podobách. A to nejen v komunikaci s dětmi, ale i k sobě samé. Dávno vím, že mít sama sebe na prvním místě je začátek cesty ke spokojené rodině.

Jmenuji se Renata Pelcová , jsem průvodkyní vědomým rodičovstvím a autorkou projektu Rodičovství se srdcem na dlani (dříve Se srdcem na dlani). Mými kurzy, programy a konzultacemi prošlo více, než 6000 rodin. Často jsou to ženy a muži, kteří sami řeší své dětství a následky výchovy svých rodičů. Jakkoliv to dělali nejlépe, jak uměli, mocenská výchova je u nás silně zakořeněná a z toho pramení velká řada zranění. Tito rodiče se učí, co stojí za chováním, které se jim spouští v silné emoci. Proč je pro ně tak těžké nechválit, nemanipulovat, netrestat a nesoudit. Když vidím, jak ty samé rodiny doslova rozkvétají díky mé práci, cítím velké naplnění a chuť dělat ještě větší kroky k vědomému rodičovství.

Ve své práci s klienty vytvářím bezpečný prostor, kde se cítí opravdu přijatí. Zároveň je to příležitost pro velký osobní rozvoj. Co říkají moji klienti?

„Jsi maminka a cítíš se být v kruhu nejistot, strachu a výčitek ze selhání?  Podléháš soudům svého okolí? Máš pocit, že tvoji nejbližší hodnotí tvé mateřství, kladou na tebe nároky, kterým chceš mermomocí vyhovět a tím vším se vzdaluješ sama sobě? Každý den znovu a znovu čelíš výzvám lépe porozumět svému miminku, a přesto na konci dne máš pocit neúspěchu a vyčerpání? Všude kolem čteš o bezpodmínečné lásce k dítěti a ty sama ten pocit neumíš uchopit? Právě Tobě chci ze srdce doporučit kurz Jak doopravdy porozumět svému miminku. Vytvořila ho krásná inspirativní bytost, která ti vstoupí do života a podpoří tě na cestě k porozumění nejen tvému milovanému miminku, ale především k porozumění sobě samé. Připrav se na to, že budeš místy plakat, mít husí kůži, ale především budeš zaplavena pocitem odhodlání a laskavosti. Partnerská komunikace je láska. Se srdcem na dlani je láska.” Martina T.

Líbila se mi tvoje upřímnost, otevřenost a to, s jakou láskou jsi do toho šla. Bylo to z celého kurzu cítit. Informací bylo opravdu hodně a myslím, ze každý si v tom najde to svoje (a to nejen maminky malých dětí). Přesvědčila jsi mě, ze dětem rozumíš a tomu, co děláš taky. Asi stejně, jak říkám, že knížku S láskou o dětském spánku by měli dávat v každé porodnici, tak tvůj kurz by měli dávat ještě před tím.“ Hanka P.

AdelkaMadlenka_2019_0_86

Od malička jsem měla ráda děti. Tak nějak jsem cítila, že je to něco, co mě má v životě provázet. Jeden čas jsem tvořila volnočasové aktivity pro rodiče s maličkými dětmi a tam jsem slyšela, jakým způsobem mluví rodiče se svými dětmi. To byl jednoznačně další impulz k tomu, abych založila Se srdcem na dlani.

Jsem máma dvou malých holčiček, které miluji, se kterými se stále učím a rostu. Když byly první dceři tři měsíce, cítila jsem, že mi něco uniká. Začala jsem hledat vše, co mi pomůže rozumět tomu, co se s námi děje. Velmi brzy jsem zjistila, že děti všemu rozumí. Nasávají, jak žijeme, spíme, prožíváme emoce, především nám zrcadlí to, co v sobě nemáme zpracované. To, co si na vědomé úrovni často vůbec neuvědomujeme.

Když jsem se zamýšlela nad tím, jak uchopím komunikaci s prvním miminkem, napadlo mě, zda je možné rozumět si dřív, než bude mluvit. Objevila jsem znakování. Později jsem se přesvědčila, jakou sílu tenhle způsob dorozumívání má. Ta radost, že si rozumíme, že mohu znát myšlenky svého dítěte, které by je ale minimálně další rok nebylo schopno zformulovat do slov, byla nepopsatelná. Dnes znakuji i s druhou dcerkou. Znám její myšlenky, potřeby, poznatky, přání, asociace, vtipy, emoce. Ona ví, že mi může vše říct a odpadá frustrace z neporozumění. Především ji neberu její silu a moc o sobě rozhodovat.

Přeji si, abych mohla rodičům a jejich dětem předat klid a sílu v podobě partnerské komunikace s dětmi znakování s nimi. Aby cítili to krásné napojení. Je jedno, jak staré máte děti, chcete s nimi být parťáci a víte, že jejich chování je vaším zrcadlem? Právě pro vás jsem tu já Se srdcem na dlani.

Postupem času jsem díky práci s rodinami vytvořila program Partnerská komunikace s dětmi, ve kterém se věnuji tématům vzorců chování, seberozvoje, nenásilné komunikace, vnitřních hranic, vzájemnému respektu, práci s chybami, vytváření návyků u dětí a mnoho jiného. 

Celý příběh, který stojí za vznikem Rodičovství se srdcem na dlani, si můžete přečíst zde.

Facebook
Instagram