To, co máme na jiných rádi, máme v sobě i my. Co nás u jiných štve, nemáme v sobě vyřešené.

Všimli jste si, jak moc Vás něco drásá, zatímco třeba Vašeho partnera ne? A zase naopak.

Čím to je? Každý z nás vychází z jiného prostředí. Někdo měl doma oba rodiče, jiný jen jednoho, nebo úplně jinak. V některých domácnostech se běžně křičelo, jinde vládla pohoda, nebo ticho.

Co třeba emoce? To je silné téma. Neznám moc lidí, kteří byli vychováváni tak, že můžou být autentičtí. Můžou plakat, křičet, smát se, radovat se, kdy jen chtějí a cítí. Koho z nás běžně rodiče objali po tom, co jsme byli v silné emoci, ve vzteku? Komu řekli, mám tě ráda, rád, příště to zvládneme lépe.

Tolik se toho musíme naučit, abychom už dále nepředávali dalším generacím ty šílené vzorce, které nejen neslouží, ale zásadně ničí vztah dětí a jejich rodičů. Kdo by si měl být blíž?

Tak a teď budu asi štvát hodně z Vás. Pojďme si udělat vizualizaci komunikace se svým dítětem. Jsem máma/táta dítěte, kterému chci rozumět. Na jeden jen se chci vcítit do jeho kůže. Od rána nebudu mít zásadní nástroj komunikace. Řeč. Za celý den nepromluvím jediné slovo. Samozřejmě budu stejně komunikovat i s ostatními. No jo, jenže to si budou dospělí kolem mě myslet, že jsem se zbláznil/a. Možná mi i řeknou něco ošklivého, urážlivého, možná mi přestanou chtít rozumět, protože je nebude bavit, že ať udělají cokoliv, já neodpovím. Možná mi řeknou že se uvidíme, až budu zase normální.

Teď si tohle představte dva dny, týden, měsíce, roky… Jak se cítíte? Je v pořádku, že tohle žijí naše děti?

Jasně, kdyby příroda chtěla, aby lidi hned mluvili… Jenže tahle příroda nevynalezla všechny ty pomůcky, které nás od sebe odhání. Kočárky, postýlky, samostatné pokoje, vyplakání, až dítě rezignuje a frustrované usne…

Štvu Vás? A jsem to já, nebo je to spíš Váš vnitřní hlas, který říká, chci to změnit?

Pro vás jsem připravila program Znakováním ke komunikaci snů. V programu vás naučím techniku komunikace s dětmi, které ještě nemluví. Děti díky tomu dokážou sdělit své emoce, přání, potřeby, asociace, chutě, vylučování,.. Abych vás na vaší cestě být si blíž s dětmi podpořila co nejvíc, vytvořila jsem pro vás soukromou facebookovou skupinu, ve které můžete pokládat otázky, jak řešit konkrétní situace, které s dětmi přichází. Já vám pomohu nastavit jak znaky, tak i partnerskou komunikaci s dětmi. Díky které budete svým dětem o mnoho blíž.

Přihlásit se můžete zde.

Těším se na Vás! Se srdcem na dlani Renča

Doporučené články

Facebook
Instagram